• 1

Kobiety są z Wenus, Mężczyźni z Marsa.

Kobiety są z Wenus, Mężczyźni z Marsa. Inne planety. Dwa światy.

A ewolucja tak jakoś to sobie wymyśliła, że dla przetrwania obu gatunków, muszą się spotkać i czasami choć przez chwilę pobyć ze sobą. Żeby jakoś to ułatwić i uatrakcyjnić połączyła tą chwilę z dość sporą przyjemnością.  

No i w zasadzie na tym można by poprzestać, ale tak się jakoś złożyło, że chwila nie wystarczyła i kobieta i mężczyzna postanawiają pobyć ze sobą trochę dłużej. A nuż okaże się, że przyjemności może być więcej i częściej...

Czytaj więcej...

Ach, te związki!

- Bo Ty mnie nie rozumiesz!

- A Ty mnie nigdy nie słuchasz!


Ile razy byłeś świadkiem takich dialogów? Ile razy Ty byłeś jedną ze stron? Nie zastanawiało Cie jak to się dzieje, że czasami tak ciężko dogadać się w związku? Sam na pewno dobrze wiesz, że im ciężej się dogadać i im częściej te problemy występują tym trudniej czerpać radość z bycia z tą drugą osobą.

Czytaj więcej...

Co to jest NLP?

W skrócie to studium ludzkiej doskonałości. Koncentruje się na szczytowych osiągnięciach ludzkich, na znajdowaniu i dostarczaniu rozwiązań, mniej na przyczynach problemów.

NLP to zestaw narzędzi i struktur wraz z metodologią, których może się nauczyć i stosować każdy z nas. Świetnie nadaje się do stosowania w obszarach dużej złożoności, wieloznaczności i bałaganu - innymi słowy ludzkich zachowań, relacji i pracy.

NLP jest dyscypliną, która pokazuje, jak ludzie się uczą, rozwijają i zmieniają. Jest bliżej sztuki niż nauki. Korzystając z narzędzi i stosując podejście NLP możesz zwiększyć swoją wydajność i osiągane rezultaty efektywnie i w zaskakująco krótkim czasie.

NLP to również odkrywanie. Tego, że świat oferuje o wiele więcej możliwości, niż do tej pory myślałeś.

Czytaj więcej...

Jak zmieniać innych?

Sporo listów przychodzących do mnie zawiera pytania jak kogoś zmienić, jak na kogoś wpłynąć. Osobiście uważam, że największą skuteczność można uzyskać poprzez nabycie w pierwszej kolejności umiejętności wpływania na siebie.

Czytaj więcej...

Czy kontrolujesz całe swoje życie?

Sądząc po ilości i treści maili, które do mnie doszły poprzedni PP wzbudził dużo kontrowersji (kliknij tutaj aby go przeczytać). Dlatego też dodam kilka słów tytułem uzupełnienia mojej wypowiedzi.

Spora część osób zadawała (jakże oczywiste pytanie) a co wtedy kiedy dzieje się coś, na co nie mam wpływu a diametralnie zmienia albo uniemożliwia realizację moich planów czy założeń?

Czytaj więcej...

Jakie jest Twoje przeznaczenie?

Zastanawiałe(a)ś się kiedyś nad tym czy istnieje coś takiego jak przeznaczenie? Jak to jest w Twoim zyciu? To co się w nim dzieje to dzieło przypadku czy planu, który sobie wcześniej założył(a)eś?

Osobiście uważam, że nasze przeznaczenie kreuje się w momencie podejmowania przez nas decyzji. Jak to? To jak podejmuję decyzję to tworzę własne przeznaczenie? Dokładnie tak. Pomyśl o tym w ten sposób:

Czytaj więcej...

Na czym koncentrujesz się na swoim przyjęciu?

Na czym się koncentrujesz na przyjęciu? Na jakim przyjęciu? O co chodzi? Już piszę...
Wyobraź sobie sytuację, że przychodzisz na spotkanie towarzyskie... Wiesz - ludzie, rozmowy, coś na przekąskę... Możesz skierować wzrok w lewą stronę i skoncentrować się na rozmowach płynących z tej strony.

Czytaj więcej...

Magiczna moc dlaczego

Często spotykam się z opiniami, że rozwiązywanie problemów czy też wprowadzanie zmian w życie jest trudne albo wręcz czasami niemożliwe. Jak sobie ten proces ułatwić?

Zanim odpowiem na to pytanie chcę skierować Twoją uwagę na bardzo ważny aspekt. Nie wiem czy wiesz, ale ważnym wyznacznikiem osiągnięcia sukcesu przy rozwiązywaniu problemów czy też wprowadzaniu zmian jest wiedza na temat tego DLACZEGO chcesz coś zrobić.

Czytaj więcej...

Rozwiązywanie problemów

ImageNa pewno na swojej drodze napotykasz przeszkody i problemy. W sumie nie da się ich pozbyć raz na zawsze ? bo tak naprawdę towarzyszą nam ciągle. Sztuką jest nabycie umiejętności efektywnego radzenia sobie z nimi. Kiedy umiesz skutecznie sobie z nimi radzić ? zostaje Ci więcej czasu na czerpanie radości z życia.

Oto kilka kroków, które z pewnością pomogą Ci szybciej znaleźć rozwiązanie problemów:

Czytaj więcej...

Sztuka wdzieczności

Zastanawiałeś się kiedy ostatnio wyraziłeś wdzięczność za to co masz? Kiedy podziękowałeś, doceniłeś to co przynosi ci każdy dzień? Kiedy ostatnio poczułeś szczerą, głęboka wdzięczność, radość i satysfakcję z tego kim jesteś, co osiągnąłeś i co masz?

Czytaj więcej...

To co najważniejsze

Nie muszę być wielkim mówcą,
żeby powiedzieć wam,
że was kocham, i to kocham szczerze.
Jim McGregor

?Mała dziewczynka podchodzi do biurka ojca. Ojciec jest zaaferowany, ma papiery rozrzucone po całym biurku i coś pilnie pisze w swoim terminarzu. Nie zauważa jej, dopóki córka w końcu nie spyta:
- Tatusiu, co robisz?
On, nie patrząc na nią, odpowiada:
- Och nic takiego kochanie. Po prostu planuje pewne sprawy. W tym notesie znajdują się nazwiska wszystkich osób, z którymi muszę porozmawiać, i wszystkie ważne sprawy, które mam do załatwienia.
Dziewczynka waha się przez chwile, po czym pyta:
- Czy ja też jestem w tej książeczce tato??

Stephen Covey
?Siedem nawyków szczęśliwej rodziny?

Czytaj więcej...

Zawsze piękniejszą odpowiedź dostanie, kto zada piękniejsze pytanie.

Kto zadaje pytanie nie może uniknąć odpowiedzi.
Autor nieznany

 

Chciałbyś czasem mieć cudowne narzędzie, dzięki któremu coś się zmieni, poczujesz się lepiej, dokonasz czegoś nowego?

Czytaj więcej...

Inspirujące na dziś

Wielkie zawieruchy sieją zniszczenie i trwają krótko. Łagodny, stały powiew wiatru nieprzerwanie nawilża i użyźnia ziemię.
Jim McGregor